Menu Zamknij

NOWA TECHNOLOGIA ZGRZEWANIA PRECISION LINE FIRMY PREZ-MET®

Estetyka gotowej stolarki okiennej z roku na rok ulega ciągłej poprawie. Jednym z dwóch głównych czynników warunkujących ten proces jest zgrzewanie profili
i oczyszczanie ich z wypływki. W związku z tym firmy produkujące maszyny cały czas pracują nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi, tak aby stolarka okienna i drzwiowa wyprodukowana na ich urządzeniach była jak najlepszej jakości.

Jeden z wiodących producentów maszyn i urządzeń do produkcji stolarki okiennej i drzwiowej – firma PREZ-MET®, wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów wprowadziła nową, opatentowaną technologię zgrzewania profili PRECISION LINE. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych stempli formujących uzyskane połączenie naroży cechuje niebywała estetyka oraz wysoka wytrzymałość.

Nowa technologia PRECISION LINE opiera się na sprawdzonym rozwiązaniu procesu zgrzewania, które od lat stosuje się w produkcji okien. Początkowy cykl przebiega podobnie jak miało to miejsce dotychczas. Zmiany następują natomiast w kluczowym  etapie zgrzewania.  PRECISION LINE uaktywnia się w procesie łączenia profili wykorzystując specjalnie zaprojektowane stemple. Przed rozpoczęciem procesu operator montuje odpowiednie dla zgrzewanego profilu stemple formujące oraz prowadnice systemowe. Po właściwym  ułożeniu profili na blatach maszyny, operator włącza cykl i rozpoczyna się proces zgrzewania. 

Blaty maszyny z unieruchomionym profilem dojeżdżają do luster grzewczych, nagrzewając profil do zadanej temperatury. Następnie lustro grzewcze wraca na pozycję początkową, a blaty maszyny zjeżdżają się na wymiar dociskając nagrzane powierzchnie profili. Ta część procesu zgrzewania profili wykorzystywana jest od ponad 30 lat. Nowatorstwo PRECISION LINE następuje w momencie kiedy łączą się stopione powierzchnie profili, a stemple formujące górne i dolne odpowiednio kształtują wypływkę spoiny, tworząc w miejscu połączenia profili cienką precyzyjną linie.

Reasumując, nie ingerujemy w sam proces zgrzewania, który jest znany, sprawdzony i dopracowany. Wykorzystując innowacyjne stemple formujące w końcowej fazie procesu nadajemy kształt wypływce, przez co uzyskujemy bardzo estetyczny wygląd, zachowując jednocześnie wysoką wytrzymałość zgrzanego naroża.

Technologię PRECISION LINE zastosowano w zgrzewarce ZGP760.
Dzięki wyposażeniu zgrzewarki ZGP760 w 11 serwonapędów, na każdym etapie procesu zgrzewania ruch głowic realizowany jest  z bardzo wysoką dokładnością – na poziomie setnych części milimetra.