Menu Close

KILKA SŁÓW O NASZEJ FIRMIE

O NASZEJ FIRMIE

Firma rodzinna Prez-Met to Polski producent oraz projektant maszyn do stolarki PVC oraz Aluminium. Laureat wielu nagród, wyróżnień oraz twórca kilku patentów. Lider polskiego rynku producentów oraz największy polski producent specjalistycznych maszyn do stolarki otworowej z profili PVC i Aluminium.

 

RODZINNA FIRMA, RODZINNY SUKCES

Witold Klimek z wykształcenia muzyk, absolwent krakowskiego konserwatorium, który jednocześnie posiada zmysł techniczny i wizję swojego biznesu w 1967 roku podejmuje decyzję o założeniu firmy z początku produkującej artykuły gospodarstwa domowego. W tym trudnym dla prywatnych przedsiębiorców czasie rozwija swoją firmę przeciwstawiając się powszechnym ograniczeniom jednocześnie odpowiadając na potrzeby klientów.

Kluczowym momentem w historii firmy jest rok 1990, kiedy to stery obejmuje syn Marek absolwent wydziału budowy maszyn Politechniki Częstochowskiej, który zmienia profil działalności. Zaczyna produkować formy wtryskowe by od 1993 roku ruszyć z projektowaniem oraz montażem maszyn do stolarki otworowej pod marką Prez-Met.  Od pojedynczych maszyn do wysokiej jakości centr obróbczych, tnących czy wysokiej jakości zgrzewarek.

Siedzibą firmy jest Romanów w powiecie częstochowskim. Biura, pracownia projektowa, hale montażu czy wyspecjalizowany serwis znajdują się w miejscu, gdzie rozpoczęła się historia firmy Prez-Met.

POLSKA MYŚL, ŚWIATOWA JAKOŚĆ

W ciągu ponad 30 lat działalności, firma doskonale poznała rynek maszyn dedykowanych branży stolarki otworowej. W efekcie stosowane przez Prez-Met technologie i rozwiązania konkurują z uznanymi zagranicznymi producentami maszyn.

Firma jest przedsiębiorstwem niezależnym posiadającym nowoczesny park maszynowy, biuro projektowo-konstrukcyjne z działem Badawczo – Rozwojowym oraz hale: produkcyjne, montażowe i magazynowe. Obróbka elementów odbywa się na nowoczesnych obrabiarkach CNC.

Wszystkie projekty, symulacje, analizy i obliczenia opierają się na wykorzystaniu nowoczesnych programów komputerowych to jest: Solid Works 3D CAD, Solid Works Simulation, Mathcad, Visual Studio, TwinCAT itp. Posiadamy zespół automatyków, którzy od podstaw tworzą oprogramowanie do naszych maszyn.

JAKOŚĆ I PRECYZJA

Nasze maszyny są synonimem światowej jakości dorównując a niekiedy przewyższając globalnych gigantów. Precyzja, jakość, ciągłe doskonalenie przyświecają nam od początku istnienia firmy Prez-Met.

Wysokie wymagania jakościowe stawiane są na etapie projektu, doboru komponentów, montażu, procesu doradztwa i sprzedaży.

Jakość nie odnosi się wyłącznie do maszyn, to cecha wyróżniająca również naszych wykwalifikowanych pracowników. To dzięki ich specjalistycznej wiedzy   i zaangażowaniu mamy pewność, że oddajemy w ręce naszych klientów maszyny o niezmiennie wysokiej jakości.

JAKOŚĆ I PRECYZJA

Prez-Met stawia na profesjonalny proces doradztwa zakupowego oraz obsługi posprzedażowej. Przedsiębiorstwo prowadzi również sprzedaż części i podzespołów do produkowanych maszyn oraz usługi w zakresie naprawy i konserwacji wyprodukowanych maszyn – usługi serwisowe. Przewagą firmy Prez-Met jest obsługa serwisowa oraz posprzedażowa. Dzięki wysokim kwalifikacjom pracowników i zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań jesteśmy w stanie wykonywać zdalnie serwisy oraz prace diagnostyczne.

Serwisanci biorą czynny udział w procesie projektowania i budowania maszyn, dzięki czemu znamy maszyny „od podszewki”. Odznaczamy się bardzo sprawnie działającym działem serwisowym, posiadającym wiedzę do zapewnienia naszym klientom wysokiej jakości usług.